Се проценува дека Apple продал повеќе од 3,9 милиони Apple Watch во Q3

Грешка во времето на Гледајте 4.1 во Сири Apple никогаш не открива за бројот на часовници на Apple што ги продава. Прашање е што си го поставуваме во секој главен момент, кога тие ќе изнесат нешто ново во однос на часовникот на Apple. Знаеме дека денес тој е еден од најпродаваните часовници ширум светот, но немаме нумерички податоци, обезбедени од компанијата. Барем, во последното објавување на резултатите, таа понуди релативни податоци: компанијата продаде 50% повеќе часовници, во споредба со претходната година. Денес научивме од раката на компанијата за анализа Canalys, дека продажбата ќе достигнеше 3,9 милиони часовници во третиот квартал. 

Очигледно ова е прв пат од промовирањето на Apple Watch, побарувачката ја надмина понудата. Од друга страна, операторите се изненадени во однос на барањата на нивните клиенти за тоа дали ќе им понудат LTE услуга на Apple Watch. Потсетете се дека серијата 3 LTE на часовникот Apple може да се поврзе на мрежата без да зависи од iPhone, сè додека имаме виртуелна SIM-картичка. Според последните гласини, оваа услуга ќе пристигне во Шпанија од јануари 2018 година.

Apple Watch Серија 3 3 Проценката на Каналис покажува дека некои 800.000 корисници би се одлучиле за моделот LTE. Ако земеме предвид дека третиот квартал ги опфаќа јули, август и септември и Apple Watch серијата 3, започна да се продава во септември, тоа го покажува влечењето на најновиот модел на часовник на Apple.

Прогнозите за продажбата за серија 3 се уште подобри. Продажбата на часовникот во Кина сè уште не е започната, бидејќи владата на земјата стави вето на услугата LTE за Apple Watch. Од друга страна, последниот квартал од годината отсекогаш бил многу поволен за продажбата на Apple Watch. Бидејќи очекувањата од серија 3 беа поголеми од серија 2, се чини дека сè покажува дека серијата 3 чека силна имплантација во наредните месеци.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.