Протекоа нови слики од Powerbeats4

Моќни удари4

Семејството говорители на Битс се чини дека треба да добие нов модел, модел наречен Powerbeats4. Од овој модел, германскиот медиум WinFuture.de го објави првите слики од дизајнот што ќе ни ги понудат овие нови слушалки тоа би можело да биде објавено подоцна оваа година, се додека тоа го дозволува коронавирусот.

Овие слики претставуваат официјална потврда дека момците од Купертино работат на а нова верзија на вашите спортски слушалки, но за разлика од моделот Pro, овие се поврзани со кабел кој го одржува истиот дизајн како претходната генерација, Powerbeats3.

Моќни удари4

Доколку сликите се потврдат како реални, овие нови слушалки, би биле достапни во црна, бела и црвена боја, неговото лансирање би можело да биде поблиску до овие датуми од крајот на годината, како што велат некои гласини. Овој модел вклучува неколку куки за да ги поправат на ушите, куки практично исти како оние што можеме да ги најдеме во Powerbeats Pro.

Со нив ќе управува чипот Х1, што ќе им овозможи на корисниците да ја користат командата "Еј Сири" за да комуницираат со уредот, како и да можат да ги спарат и да ги користат со кој било друг уред на Apple. Овој чип исто така ја подобрува латентноста на Bluetooth-врските, така што сите се предности.

Според овој медиум, Powerbeats4, ќе понуди а автономија до 15 часа со едно полнење и тие ќе имаат молња врска за да ги полнат. Што се однесува до цената, во моментов не ја знаеме, но најверојатно е слична на Powerbeats3, бидејќи во теорија, тие пристигнуваат на пазарот за да ги заменат.

Првите вести поврзани со Powerbeats4, се појавија во iOS бета-верзија 13.3, и неколку дена подоцна, протече документ од FCC (Федерална комисија за комуникации на САД), организација што мора да даде зелено светло за секој уред што интегрира чип за комуникација, од кој било вид.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.