Се чини дека акциите на Apple Watch Series 7 на почетокот ќе бидат оскудни

Кинески клон на Apple Watch

Уште една недела мора да зборуваме за моделите на Apple Watch Series 7 и тоа е дека во овој случај повторно Блумберг зборува за недостаток во времето на лансирање на уредот што се очекува за истиот месец септември, кој штотуку го започнавме.

Познатиот аналитичар на Епл на овој медиум, Марк Гурман, наведува дека компанијата Купертино ќе има проблеми со акциите при лансирање и укажува на значителен недостаток на акции во раната продажба на уредот.

Акциите на Apple Watch Series 7 ќе бидат тесни

Бевме неколку недели во кои овој уред го зазема централното место надвор од iPhone 13 на Apple, кој исто така ќе биде лансиран овој месец. Според Гурман, фирмата ќе го објави Apple Watch Series 7 заедно со iPhone 13 овој месец, но Некои модели на часовници ќе се испорачуваат подоцна од вообичаеното или во ограничени количини на почетокот на продажбата.

Според она што проблемите се предизвикани од новиот екран и неговото производствоНа Навистина можеме да кажеме дека причината и ова одложување би биле промената на дизајнот што подразбира и промена на дизајнот на екранот, нешто што веќе ги води фабриките задолжени за производство на оваа нова серија Apple Watch 7. Засега гласините укажуваат на одложување на пристигнувањето на овој производ, но ќе биде неопходно да се види што е вистина во него токму кога ќе биде претставен овој месец.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.