Симулатор за летови Aerofly FS 2, симулатор за лет што доаѓа во продавницата за апликации Mac

Се чини дека игрите во авион се многу бесни во Mac App Store и тоа е дека за неколку дена и видовме како пристигнуваат неколку од нив. Во овој случај, она што го имаме е игра со симулатор на лет, како што е наведено во самото име: Aerofly FS 2 Flight Simulator. Оваа игра неодамна беше објавена и во продавницата за апликации Mac и е директно насочена за корисниците кои сакаат да летаат и особено во режим на симулација.

Aerofly FS 2 Flight Simulator, е игра која има значително графичко оптоварување и затоа во самиот опис препорачуваат пред купување да ги разгледаме минималните барања на нашиот Mac за да избегнеме проблеми во користењето.

Со играта Aerofly FS 2 ќе можеме да доживееме неверојатно ниво на реализам во летот, тоа ќе ни овозможи да добиеме сензационално искуство благодарение на 3Д деталите за пилотската кабина на авионот и останатите графички детали. Ова е навистина симулатор на летање од нова генерација и има реална физика на летот, покрај тоа авионите се многу детални и пејзажите се импресивни додека летаме.

Има интуитивен кориснички интерфејс и практично не бара време за обука за оние кои се навикнати на овој вид симулатор. Како што објавивме на почетокот на статијата, минимални барања Тие се следниве:

 • Процесор: 2.0 GHz
 • RAM: 8GB
 • Имајте macOS: 10.13 или повисока
 • Слободен простор: 64 GB
 • Графика: графичка картичка NVIDIA или AMD со 512 MB. Ние не препорачуваме да користите Aerofly со интегрирани графички картички базирани на Intel
 •  Влезен уред: УСБ / Bluetooth посветена играчка или USB џојстик

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   густаво Адријан Гиларте Гонзалес dijo

  Ја имам инсталирано играта, но мојата верзија со mac е 10.12 и кога ќе ја дадам за да ја коментирам играта не ми дозволува .sera затоа што ми треба повеќе mac верзија на пример 10.13

 2.   густаво Адријан Гиларте Гонзалес dijo

  здраво Ја купив оваа игра затоа што видов дека ги има карактеристиките на мојата macOS sierra верзија 10.12.6 само што мојата графика е Intel HD 6000 1536 MB кога ќе ја започнам играта не се отвора. Може да ми помогнете да најдам решение што навистина сакам оваа игра што ја купив во продавницата за апликации пред два дена, благодарам