Скоро гледаме керамички Apple Watch Series 5 во црно

Серија 5 црна керамика

Моделите на Apple Watch што ги видовме уште од нултата серија, беа многу и материјалите со кои се направени футролите на овие часовници. Во овој случај, протекувањето на господинот Вајт, во популарната социјална мрежа Твитер открива а Прототип на кутија Apple Watch Series 5 во керамика, но црна боја.

Како што имаме златен часовник на Apple, исто така видовме Apple Watch изработен од керамика, алуминиум, нерѓосувачки челик итн. добро се чини дека Намерата на Apple со Серија 5 беше да лансира една во бела и една во црна боја керамика.

Ова е твитот што го остави г-дин Вајт за овој можен часовник кој никогаш не ја виде светлината:

Овие протечени фотографии потсетуваат многу на финишот од нерѓосувачки челик Space Black на Apple Watch Series 5 дека тој навистина ја видел светлината. Вистината е дека овој вид завршни работи како керамика, злато или дури и нерѓосувачки челик се прилично ексклузивни поради нивната висока цена и во овој случај моделот Apple Watch со керамичка футрола чини близу 1.300 долари, па затоа не зборуваме за часовник достапен за сите корисници.

Во моментов, компанијата Купертино нуди модел на Apple Watch Series 6 со кутија со титаниум како најексклузивен часовник или различен од типичен алуминиум.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.