Речиси сите нови мини бои на HomePod со испорака на 10 јануари

HomePod mini јануари 2022 година

Пристигнувањето на шарените HomePods во продавниците на Apple беше радост за многумина Корисниците кои во овој HomePod го гледаат совршениот подарок за Божиќ. Па, толку многу што за нешто помалку од три дена залихата на повеќето нови бои е без залиха и тие покажуваат датуми за испорака за втората недела од јануари.

Сите оние кои сакаат да купат еден од овие звучници во боја ќе мора да имаат голема среќа за да можат да го купат во продавница на Apple. Не е дека е закачен дефинитивниот знак „распродаден“, но блиску сме и тоа е затоа што додека ја пишуваме оваа статија, единствениот нов модел во боја достапен за испорака за неколку дена е сината. портокаловата и жолтата ги нема до 10 јануари. 

Добрата цена, квалитетот на звукот, Siri и во бои

Тоа е дека овој звучник на Apple навистина ги има сите билети што треба да се распродадат во овој момент. Вредноста за парите што ја нуди се додаде на опциите за користење како додаток центар и новите бои Тие го прават несомнено еден од најпосакуваните производи на овие датуми за подароци или дури и за самоподарување.

Врвот на HomePod mini во портокалова боја со датум на испорака на 10 јануари 2022 година е значаен. Најпрво залихите што ги имаа во онлајн и физичките продавници се чинеше дека се спасени од недостиг, но тоа беше само визија... Неколку часа подоцна веб-страницата на Apple ја покажува реалноста и тоа не е ништо друго туку доцнење на испораките до месец Јануари, минатите клучни датуми на нашата земја за подароци. Дали ги добивте вашите пред да се распродадат?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.