Скршено време, на продажба за ограничено време во продавницата за апликации Mac

скршени Години

скршени Години обично се цени по 24,99 € и за ограничено време може да биде твое само за 9,99 €. Скршеното доба, првата графичка авантура на Тим Шафер по 16 години, влезе во историјата излегувајќи од рекордната кампања на Кикстартер. Конечно доаѓа со скапоцено 2-Д графички насликана графика, оркестарска саундтрак и луксузна вокална екипа меѓу кои се Илија Вуд y Џек Блек.

Скршеното доба е безвременска иницијаторска приказна која содржи повраќања на дрвја и мувички што зборуваат. Вела Тартин и Шеј Волта се двајца тинејџери кои се среќаваат во curубопитно слични ситуации во сосема различни светови. Играчот може слободно да се движи од приказна во приказна, помагајќи им да владеат со својот живот и да се справат со предизвиците. неочекувани авантури дека наскоро тие ќе живеат.

Клучни карактеристики:

 • Поместете го глувчето.
 • Кликнете
 • Оригинална саундтрак компонирана од Питер Меконел, снимена од оркестарот
 • Симфонија во Мелбурн.
 • Луксузна вокална екипа, со учество на Илија Вуд, Jackек Блек, ennенифер Хејл, Масаса Мојо, Вил Витон и Пендлтон Вард.
 • Дрвја за дијалог!
 • Неколку шеги. Освен ако не ве забавува, во тој случај не можеме да ги наречеме шеги.
 • Многу кул PУБОВИ.
 • Многу, многу тешка загатка што нема да можете да ја решите и чие решение ќе го барате на Интернет, иако нема да кажете никому.
 • Сите ваши надежи и соништа.

Што има ново во верзијата 2.4.0:

 • Со руски преводи

Детали:

 • Категорија: Игри
 • Ажурирано: 31 / 07 / 2015
 • Верзија: 2.4.0
 • Големина: 2.15 GB
 • Јазик: Англиски
 • Развивач: Двојно фино
 • компатибилност: OS X 10.6.6 или понов

Download:


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.