Следниот MacBook Air, во разни бои како новиот iMac

Здраво

Ако ви се допаднаа боите на новиот iMac, зошто да не го екстраполирате на други модели? Тоа е она што сигурно го мислеше Johnон Просер, кој се осмели да спомене дека следниот MacBook Air што Apple го лансира на пазарот, тие ќе бидат во разни бои. На овој начин веќе ќе имаме избор да можеме да бидеме модерни. Од Apple Watch до нашиот iMac, преку iPhone. Сите со иста боја.

Jonон Просер, аналитичарот на „Епл“, кој обично прави некои предвидувања засновани на анонимни извори, ја фрли бомбата на својот „Јутјуб“ канал што „Епл“ го подготви за блиска иднина нов опсег MacBook Air со новиот М2 чип и во разни бои. Сето ова се базира на фактот дека изворот ви кажал дека тие веќе виделе неколку сини MacBook Airs и тоа води да се мисли дека ќе има повеќе бои. Според сликата и сличноста на новиот 24-инчен iMac претставен на 20 април.

Гласините за ажурирање на MacBook Air, досега се малку, но оние што постојат се засноваат на фактот дека презентацијата не би се случила до втората половина на оваа 2021 година. Така барем тие го потврдуваат тоа од Блумберг (Марк Гурман) или дури и од Минг-Чи Куо кој потврдува дека дури и овие нови модели би се појавиле со миниЛЕД екран.

Како и секогаш кога зборуваме за гласини и не толку прецизни како оваа, во која не ни се нудат повеќе податоци, па дури и датуми, ќе мора да почекаме нека поминат деновите и да видиме како тие гласини се зајакнуваат или разредуваат. Не е дива можност. Всушност, мислам дека идејата за лансирање на iMac во боја беше пооддалечена и таму ги имаме. Ако овие се добро прифатени (како што изгледа), ќе имаме шарени лаптопи, без двоумење.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.