Сликата на macOS Catalina 10.15.1 го прикажува 16 ″ MacBook Pro

MacBook Pro

Овој пат тоа не е гласина или предвидување со можниот датум на објавување на се шушкаше за 16 инчен MacBook Pro, овој пат станува збор за снимање пронајдено во новата верзија на Mac OS, во macOS Catalina 10.15.1. Без сомнение, она што се чини очигледно е дека тимот е близу и гласините и деталите за него продолжуваат да стигнуваат до мрежата.

Во овој случај можеме дури и да најдеме симила со она што се случи со AirPods Pro претставен пред неколку дена. Apple пропушти слика во оперативниот систем и конечно ги имаше, па можеме да помислиме дека овојпат е слично и дизајнот на овој нов MacBook Pro ќе биде потврден, барем во делот што ја прикажува фотографијата на заглавието.

И тоа е тоа овој дел веќе ни покажува промени. Деталите за оваа нова опрема не бегаат од голо око и можеме да видиме како новиот 16-инчен ‌MacBook Pro‌ ќе има копче за напојување „ouTouch ID“ што е одвоено од Touch Bar. во однос на моделот од 15 инчи, што во основа е продолжение на допирната лента на компјутерот. Покрај тоа, овој нов MacBook може да го има клучот за бегство надвор од горната лента, но оваа точка не е потврдена и со сликата што се прикрадува во macOS Каталина не се цени.

Поврзана статија:
Механизам за ножици Доаѓање до MacBooks во јуни 2020 година

Се чини дека Apple би можел да почека уште малку за да го лансира овој нов тим на пазарот и конечно е нејасно дали ќе го видиме пред крајот на оваа година. Веста „се поклопува“ со онаа што ја лансиравме пред неколку часа за можната тастатура со ножици што би требало да пристигне следната година, во јуни или јули. Ова се базираше на извештај на добро познатиот аналитичар Минг-Чи Куо, кој нè тера да помислиме дека овој нов MacBook Pro има тастатура со пеперутка или е потребно малку повеќе за да се пушти во продажба затоа што Куо предупреди дека ќе има тастатура со механизам за ножици ... Ајде да видиме што ќе се случи на крајот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)