Создадете прекрасен мозаик од Emoji со која било слика

сојдемак-емотикони

Дали сте lубител на симболите на Емоџи? Дали мислите дека веќе сте го виделе сето ова со овој куп мали слики наречени Емоџи или емотикони?

Па, подгответе се да видите спектакуларна уметничка промена на вашите омилени фотографии, благодарение на Емоџи. Тоа е одлична алатка која им овозможува на корисниците да создадат прекрасен мозаик со слика благодарение на Емоџи што го имаме на располагање денес.

Она што ќе го покажеме по скокот е многу забавна алатка што ќе ни овозможи изменете која било вистинска фотографија со мозаик од емотикони. Оваа одлична алатка или веб-апликација е создадена од Ерик Ендру Луис, кој во моментов е веб развивач во „Newујорк Тајмс“.

Фотографијата со заглавие на овој напис или која било друга слика може да се претвори во само една секунда во слика полна со овие емотикони емотикони кои и даваат тотално поинаков изглед на сликата и многу повеќе ако зумираме за нејзе и гледаме дека сè што ја сочинува фотографијата се овие мали цртежи што ги наоѓаме на нашите Mac и мобилни уреди. Очигледно, ако фотографијата што ја избравме има многу детали, тоа ќе биде покомплицирано за алатката, но добиените резултати се едноставно спектакуларни.

имак-емоџи-1

За извршување на овие уметнички дела со Емоџи, потребно е само пристапувајте на мрежата од оваа точка и вчитајте ја сликата што сакаме да ја претвориме во мозаик од Емоџи. Забележете дека ова може да се направи од кој било уред, вклучувајќи iPad и откако ќе се создаде, можеме да го зачуваме за да го испратиме до нашето семејство, пријатели и познаници. 

Уживајте!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.