СОМА 2015, нова хорор игра на Mac App Store

сома 2015 година

СОМА 2015, е научно-фантастична хорор игра од Frictional Games, креаторите на „Амнезија: Темното потекло“. Тоа е прогонувачка приказна за идентитетот, свеста и што значи да се биде човек. Играта е објавена на Mac App Store ова Декември 23 минатото, и се цени на 29,99 €.

Радиото е мртво, храната истекува, а машините почнаа да мислат дека се луѓе. Подморницата PATHOS-II претрпе проблем и ќе треба да донесеме некои тешки одлуки. Еве видео од приколка на Сома 2015 година.

Влезете во светот на „СОМА 2015“ и соочете се со ужасите закопани под морските бранови. Продлабочете низ затворени терминали и тајни документи за да ја откриете вистината зад хаосот. Пребарајте ги последните преостанати жители и учествувајте во настаните што на крајот ќе ја обликуваат судбината на станицата. Но, бидете внимателни, опасноста демне околу секој агол: корумпирани човечки суштества, извртени суштества, луди роботи, па дури и сеприсутна несогледлива машина со голема вештачка интелигенција.

Е мора да најдете начин се справи со секој од нив. Само запомнете дека во борби или ги надмудрувате своите непријатели или трчате за нозе. Играта се наоѓа само во Македонски.

Детали:

 • Категорија: Игри
 • Публика: 23 / 12 / 2015
 • Верзија: 1.0
 • Големина: 12.16 GB
 • Јазик: Англиски
 • Развивач: Фрикциони игри АБ
 • компатибилност: OS X 10.9 или понова, 64-битен процесор.

Ослободување од одговорност СОМА 2015 година, директно од Mac App Store со кликнување на следниов линк.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.