Со iPad Pro 2020 управуваат 6 GB RAM меморија

iPad Pro тастатура

Вчера наутро, Apple ја ажурираше својата веб-страница за да додаде IPad Pro од XNUMX-та генерација, нови ремени за Apple Watch покрај обновување и на MacBook Air како Mac Mini. Неколку часа подоцна, тој ја издаде верзијата Златен мајстор на iOS 13.4 за програмери, верзија што потврдува некои гласини.

Во кодот на претфиналната верзија на iOS 13.4, верзијата што ќе биде објавена на 24 март, покажува како новата Со iPad Pro 2020 управува 6 RAM меморија, така што не е важно кој уред ќе го купиме, сите тие ќе ни ја понудат истата моќ.

iPad Pro

Третата генерација на iPad Pro, која беше лансирана во 2018 година, беше управувана од 4 GB RAM меморија на сите модели, освен верзијата за складирање 1 ТБ, која вклучуваше 6 GB RAM меморија. Кодот iOS 13.4 исто така ни покажува како новиот iPad Pro 2020 има у1 ултра широкопојасен чип, чип што е исто така достапен во iPhone 11 и со него е многу полесно да го лоцираме нашиот уред дури и ако немаат батерија или се свртени исклучен Apple во ниту еден опис не споменува дека овој чип е присутен во новата генерација на iPad.

Во однос на процесорот што управува со iPad Pro 2020, единственото нешто што го знаеме, покрај неговото име, A12Z, е тоа вклучува 8 графички процесори, еден повеќе од A12X, процесор пронајден во третата генерација на iPad Pro 2018.

Во однос на општите перформанси на уредот, ќе мора да почекаме проверете дали напојувањето понуден од овој нов модел е далеку супериорен во однос на оној на претходникот. Ако тоа не е случај, нешто сосема веројатно, единствената причина да се замени iPad Pro 2018 би биле камерите, бидејќи новиот модел интегрира две камери на задната страна, како и LIDAR сензор, дизајниран за проширена реалност во iPad.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.