Според Гурман, редизајнираните iMac и Mac mini ќе пристигнат во 2022 година

Поминаа пет дена откако Apple го објави нов MacBook Pro и други уреди. Некои лаптопи кои ќе ги воодушеват корисниците благодарение на новите чипови M1 Pro и Max. Пет дена подоцна ги имаме првите гласини за уредите кои не ги видовме на тој настан во понеделникот: Mac mini и iMac. Велат дека ќе пристигнат следната година.

Според Марк Гурман од Блумберг на неговиот сопствен блог, наведува дека следната година ќе го видиме пристигнувањето на новите модели на Mac mini и iMac. Но, оваа година Apple веќе исполни. Точно е дека минатата година американската компанија започна три настани, од кои два беа многу следени. Сепак, ова беше случај поради доцнење на материјалите на некои уреди поради COVID-19. Оваа година работите се поинакви и Ќе има само овие два настани што веќе ги видовме.

На овој начин ремоделирањето на iPad Pro и десктоп компјутерите, iMac и Mac mini ќе треба да почекаат до следната година. Тоа ќе биде во 2022 година кога ќе можеме да видиме нов iMac со актуелните M1 процесори. Во овој случај може да биде М1 Про или M1 Max, но сигурно е речиси невозможно да се види нов компјутер веќе со M1 и многу помалку со Intel. Затоа дури и Гурман се осмелува да предвиди дека следниот MacBook Air исто така ќе доаѓа со Apple Silicon процесор и чип од следната генерација.

Лично убав дека ако Apple го лансира новиот Mac mini, тие ќе бидат шарени како сегашниот iMac.

Не би очекувал трет настан оваа година или некои други големи најави. Епл минатата година одржа три настани бидејќи „Ковид-19“ предизвика одложувања и го наруши неговиот календар. Ако Apple имаше повеќе Mac за лансирање оваа година, би ги објавил минатата недела, дури и ако тие не би испорачуваат до крајот на оваа година. Навистина, нема ништо повеќе од суштината на патоказот што е подготвен за 2021 година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)