Според Kuo, очилата за виртуелна реалност ќе користат ист полнач како и MacBook Pro од 14 инчи.

АР очила

Продолжуваме со гласините за веројатното лансирање на очилата за виртуелна реалност од Apple оваа година. Овие очила, за кои некои гласини за тоа какви би можеле да бидат, веќе се објавени, сега се вели дека би можеле да го користат истиот полнач што се користи со MacBook Pro. Истиот полнач од 96 W.

Минг-Чи Куо продолжува да објавува информации и/или гласини за тоа како ќе изгледаат идните очила за виртуелна реалност на Apple. се очекува да претстави а комбинација на карактеристики на проширена реалност и виртуелна реалност. Исто така, се очекува дека корисникот ќе го носи уредот и ќе може да комуницира со него преку OLED екрани со ултра висока резолуција. Со нив вклучени, виртуелните средини околу нас би можеле да се рендерираат.

Целата оваа технологија прави батеријата да има посебно значење и да прими големо значење. Имајќи го предвид трошокот што мора да го создаде, од суштинско значење е тие да можат брзо да се полнат и батеријата исто така да може да трае што е можно подолго. Вториот е најтешко да се реши оттогаш толку повеќе батерија поголема тежина во очилата а тоа значи дека долго време не можевме да имаме исти сетови. Што се однесува до системот за полнење, токму на тоа е фокусиран Kuo во моментов.

Аналитичарот вели дека очилата за виртуелна реалност тие ќе го користат истиот полнач како и 14-инчниот MacBook Pro. Односно полнач од 96 вати. Можеби не е единствената сличност со Mac. Веројатно е дека го имаат и чипот М1, иако исто така се шпекулира дека може да користи многу побрз невронски мотор за да ги анализира сликите побрзо од крајот на денот. биде неговата главна цел.

Ќе треба да чекаме долго време и ако гласините се точни, тоа ќе биде на крајот на оваа година кога ќе го видиме Тим Кук како презентира уште една работа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.