Супер бришач за Mac, бесплатно за ограничено време

лого-супер-гума за бришење

Одејќи низ Mac App Store, наидов на добра апликација што е бесплатна за ограничено време. Е за Супер бришач - Отстранете ги несаканите објекти и поправете фотографииод инвеститорот XiuXia Јанг. Со оваа апликација нема да имаме проблеми доколку на нашите летни фотографии (и остатокот од годината) се појават предмети или луѓе покрај она што навистина сакаме да го фотографираме, бидејќи ни овозможува брзо и ефикасно да го елиминираме тоа што не го сакаме да се види во него.

Во продавницата Mac има неколку апликации од овој тип кои ни овозможуваат да елиминираме предмети, луѓе, букви или детали, исто така секогаш имаме можност да го направиме тоа со помош на многуте алатки што ги имаме на располагање денес, но оваа апликација е навистина едноставно и брзо да се направи овој процес.

супер-бришач-1 Откако ќе се преземе, треба само да ја избереме фотографијата на која сакаме да ги коригираме или елиминираме објектите и да ги користиме достапните алатки. Едноставно е и секој може да ја користи апликацијата, но и јас го оставам ова мало видео за да можете од прва рака да видите дека не е тешко да се отстранат предметите од фотографијата:

Од 4,99 евра колку што чинеше апликацијата, таа станува бесплатна за ограничено време, што значи дека ако не бидеме внимателни, ќе мора да одиме во кутијата ако сакаме да ја користиме. Ние ви ја оставаме врската како и секогаш, за да можете да ја преземете ако сте од оние кои сакаат малку да ги ретушираат вашите фотографии за да го подобрите конечниот резултат.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.