Ова би биле AirPods во црно

 

AirPods Pro црно

И, тоа е дека иако е точно дека имаме малку гласини за можноста Apple да лансира нови AirPods Pro во црно, има некои места каде што можете да ја промените бојата на вашиот AirPods Pro или кој било модел на AirPods што постои, да, тој не е официјален.

Apple не чини да покажува интерес за додавање на црна боја во AirPods и ниту во AirPods Pro. За ова зборувавме веќе некое време во различни медиуми, но не чини дека компанијата сака додавање на оваа боја на вашите wirelessвездени безжични слушалки.

AirPods Pro црно

И, тоа е дека црната мат или дури црна боја на пијано ќе биде луксуз во слушалките на компанијата и ќе додаде друга опција за корисниците кои сакаат да ги купат овие AirPods или AirPods Pro. Ние не мислиме дека е комплицирано додадете уште една боја на AirPods, но можно е Apple да не размислува за ова во моментов и затоа сега нема гласини или новости на оваа тема.

Да, обично имаме некои гласини или вести за тоа кога се приближуваат можните датуми за обновување, но тоа не е така, иако е точно дека многу корисници би биле воодушевени што имаат можност да купат AirPods во црно. Можеби во не толку далечна иднина најпопуларните безжични слушалки на фирмата Купертино ќе ја имаат оваа друга боја во каталогот, но засега и краток термин Се чини дека ова нема да биде случај.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.