Ова е случај што ќе ви овозможи да нарачате додатоци на Apple

Ако сте лојален следбеник на брендот јаболко, сигурно повеќе од еднаш сте размислувале да барате производ како оној што се провлекува низ мрежата денес, а тоа е затоа што кутијата Bento Stack ви овозможува да имате полначи, кабли и исто така некои од другите додатоци на Apple како што се Молив за Apple, прерамки за Apple Watch или самите AirPods на безбедно место.

Зборуваме за футрола направена од високо издржлива пластика и дизајнирана на таков начин што можеме да ја прилагодиме на нашите потреби со внатрешни разделувачи. Кога носиме со себе уреди како што се MacBook или iPad, многу е веројатно дека ни е потребен ваков производ, дека можеме лесно да го транспортираме во ранецот и што ќе заштити се што сместиме внатре.

Како што можете да видите на видеото што го прикачуваме, кутијата Bento Stack е дизајнирана во слоеви, така што, од дното нагоре, можеме да ги поставиме сите наши додатоци на Apple. Во најдлабокиот дел ги лоциравме полначите на MacBook и iPad или iPhone, за подоцна да има кат за лоцирање кабли или два ремени за Apple Watch, уште еден горен за AirPods и кабли како што се магнетното индукционо полнење за Apple Watch и последен кат за Apple Pencil. 

Без сомнение, многу е добра идеја што многу наши читатели сигурно ќе ја земат предвид. Ако сакате да знаете повеќе за овој производ, можете посетете ја следната страница и дали засега, неговите креатори штотуку започнаа кампања на Индиегого.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.