Тастатура на Apple со trackpad за iPad? Дали продажбата на Mac ќе влијае?

iPad со тастатура

Во тоа време се чини дека Apple и секогаш според гласините што ги наоѓаме на мрежата (ништо официјално не потврдено од компанијата) ќе биде пред покренување вклучена тастатура со trackpad за iPad Pro. Оваа вест може да биде уште една гласина и да остане таму или може да стане реалност во следниот главен момент што се очекува за месец март, така што во оваа смисла продажбата на Mac ќе добие уште еден удар за да стане реалност.

Се повеќе и повеќе корисници го менуваат MacBook за iPad Pro

И тоа е тоа работниот капацитет на iPad Pro наспроти MacBook е сè посистен во однос на продуктивноста па воопшто не е невообичаено што iPad Pro во моментов се продава како совршена замена за MacBook. Да, на ова исто така додаваме дека компанијата Купертино лансира нова тастатура со интегрирана trackpad ... Покрај тоа, iPad има дополнителна предност и тоа е дека во многу наврати е обично многу поудобен за брзи консултации на Интернет на кој било време или место, потрошувачка на мултимедија и слично.

Логично, MacBook Pro е помоќен (барем денес) и пред се нуди дополнителен придонес за самиот macOS, но ова на новите корисници кои претходно немале Mac и доаѓаат од iPhone, тоа е сосема исто и тие претпочитаат iPad. Значи, ќе видиме што ќе се случи со оваа можна нова тастатура со тастатура за iPad Pro, да се види дали тоа не е „шут во ногата“ на „Епл“ во однос на продажбата на „Мек“ дека во последно време веќе се во ниски часови.

Дали мислите дека ако оваа тастатура се материјализира, тоа може да биде удар за продажбата на Mac?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.