Телеграмот е ажуриран за Mac со новина на видео повици

Се чини дека видео повиците конечно пристигнаа во верзијата 7 на Telegram за Mac. Оваа новина што стигна до другите оперативни системи како iOS - но во својата верзија Alpha - е мраз на роденденот на апликацијата на мрежата, тие се стари 7 години и се во согласност со верзијата 7 и спроведувањето на видео повици. 

Оваа нова верзија речиси исклучиво ја додава опцијата за остварување видео повик, но има некои недостатоци кога тоа го правиме со уредите со iOS. Факт е дека лицето што ќе го повикате ќе може да ви покаже што гледа, но корисникот пред Mac не се појавува никаде, па сепак е половина видео повик. За да остварите видео повик со iOS уред од Mac, она што треба да го направиме е следново:

  • Пристапете до корисникот што сакаме да го повикаме
  • Кликнете на иконата за телефон за да остварите говорен повик
  • Кликнете на камерата што се појавува во активниот повик
  • Корисникот на iOS нема да не види, но ние ќе го видиме

Точно е тоа Во случај на други уреди со Mac или Android, видео повиците функционираат нормално, но ова е нешто што тие треба да го решат во Телеграм, така што луѓето навистина ги користат овие видео повици со одличната апликација за пораки. Во повеќето случаи, корисниците на Mac кои ја имаат инсталирано оваа апликација, ја користат со луѓе кои имаат iOS уреди и тоа е главниот проблем во моментов. Кога го користиме видео повикот со друг Mac, тој работи совршено, а исто така работи добро на Андроид, како што разговаравме порано.

Телеграма (врска со AppStore)
Телеграмаслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.