Телеграмот се ажурира во верзија 3.5 со значката за администраторот

Телеграма продолжува да спроведува подобрувања во секоја од верзиите што започнува и покрај коригирањето на типичните безбедносни проблеми и грешки пронајдени во претходните верзии, со секое ново ажурирање се појавува некоја интересна новина за корисниците.

Во овој случај, ние ја истакнуваме во насловот новината што се додава во Телеграм верзија 3.5 и тоа овозможува лесно препознавање на пораките на администраторите во групата со новиот знак „администратор“ нов беџ за разликување на нивните пораки. Но, ова е само новина од неколкуте што се додаваат во новата верзија.

Во овој случај имплементирани нови карактеристики во оваа нова верзија тие се:

  • Сега можете да испраќате видео пораки од Mac. За ова, треба да ја допреме иконата за микрофон за да преминеме во режим на камера, потоа ќе го допреме и задржиме за да го снимиме видеото, ќе го ослободиме за да го испратиме на разговор и тоа е тоа
  • Контролирајте дали новите членови во супергрупите можат да ја видат историјата на пораките пред да се приклучат на групата
  • Лесно препознајте ги пораките од администраторите во групата со новата значка „администратор“

И, очигледно, типичните поправени грешки и подобрувања во дизајнот не можат да недостасуваат во какво било ажурирање на апликацијата. Во Соја де Мек нема да се замориме да го повторуваме тоа Телеграма ја добива играта во однос на останатите апликации за трети лица за пораки И иако е точно, тоа не е совршена апликација, малку по малку привлекува многу корисници и ова е недвосмислен знак дека тие добро ги прават работите.

Апликацијата е потполно бесплатна И што е најдобро, тоа е крос-платформа со достапни апликации за сите уреди, така што можете да го користите на вашиот Mac, iPhone, PC или Android уред.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.