Телеграмата е ажурирана на верзијата 1.81

телеграма-компјутер 2

Новата верзија на Telegram е достапна за преземање на Mac App Store и во неа наоѓаме неколку интересни разлики во однос на претходната верзија, но очигледно е дека станува збор за верзија директно насочена кон решавање проблем или грешка што неочекувано ја затвори апликацијата кога ќе додаде код за пристап во колона. Покрај решавањето на ова грешка што предизвика затворање на апликацијата, сега имаме модификација на менито за поставки, оптимизација на потрошувачката на батерија за MacBook и подобрени известувања.

Во претходната верзија кога можевме да пристапиме до поставките читајте пораки од истиот прозорец, така што поставките се појавија на левата страна од прозорецот и разговорот во кој бевме десно:

телеграма-поставки-1

Сега во ова нова верзија 1.81 година Кога пристапуваме до поставките, се појавува првата избрана опција за поставки и ги оставаме разговорите за табулаторот за разговори:

телеграма-поставки-2

Всушност, имаше мали измени и подобрувања во апликацијата што се рефлектираат во оваа објавена нова верзија, но очигледно е дека Телеграмот за Mac продолжува да биде една од апликациите за пораки што добива повеќе и подобри ажурирања. Во овој случај, треба да се напомене дека не беше една недела од објавувањето на претходната верзија и кога ја видоа грешката што ја затвори апликацијата, програмерите започнаа да работат и исто така ги подобрија другите функции како што се поставките на апликацијата .

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.