Телеграмата за Mac е ажурирана на верзијата 6.1.1

Телеграма

За корисниците на Mac пристигна нова верзија на сè попопуларната апликација Telegram. Оваа апликација се крева како пена веќе неколку недели, бидејќи се повеќе и повеќе корисници престануваат да ја користат популарната апликација поради некоја или друга причина. Whatsapp. Во секој случај, ова не е проблем сега, важно е тука дека сега со новата верзија 6.1.1, програмерите сакаат да го прослават повеќе од 400 милиони корисници Тие сега имаат и додаваат серија парични награди преку натпревар.

Во овој случај тие додаваат начин да имаат побрз пристап до споделените медиуми од нашата страница на профилот. Од друга страна, имаме нови алатки во уредник на фотографии за да може да ги испраќаме и се додава и алтернативен начин за гледање на јазичињата од левата страна ако имаме многу папки и се исправени некои грешки во апликацијата, како и безбедносни пропусти.

Од друга страна, го имаме прашањето за Прашалници 2.0, што ни овозможува да влеземе е ваков вид на натпревар што тие го создадоа и во кој треба да одговориме на прашањето на @ QuizBot со новата анимација за одбројување. Потоа, тој исто така додаде Конкурс за креатори на квиз, со кој можеме да учествуваме на натпреварот за Телеграм, исто така користејќи го ботот @QuizBot за да создадеме и објавиме едукативен тест за која било тема. На овој начин исто така ќе влеземе во натпревар и ќе можеме да освоиме парична награда.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.