Телеграмот повторно се ажурира и во овој случај станува збор за верзија 3.5.3

Поминавме многу важна недела во однос на новите верзии на Telegram и добивме неколку по ред. Претходната верзија ветуваше употреба на Force Touch за извршување на некои задачи меѓу кои истакнавме: одговори, уреди или препрати пораки веднаш на нашиот Mac но ништо од тоа не работеше, дури ни она што работеше што беше „уреди“ сега веќе не чини да работи во оваа најнова верзија.

Нешто е чудно бидејќи Телеграмот обично не пропаѓа во оваа смисла и кога додаваат нешто, тоа го прават добро, но ќе мора да почекаме да видиме дали ќе го решат проблемот во нова верзија, бидејќи во овој 3.5.3 опциите со Ниту Force Touch не работи. Помалку на мојот Mac. Со лоши страни, во ова ажурирање неколку нови одлики се додадени во менито за споделување прилози во пораките.

Како што добро можеме да прочитаме во описот на спроведените нови карактеристики, тие се додаваат ново приложено мени (прегледајте датотеки од секаков вид пред испраќање) и ново мени за споделување што ни овозможува да додаваме коментари.

Тие се две важни вести, но навистина би сакале да ги решат грешките при употреба на Force Touch на Mac, бидејќи тоа е нешто интересно во апликациите и програмерите се чини дека забораваат да ги имплементираат во нив. Се надеваме дека наскоро тие ќе го решат ова прашање и ќе можеме да уживаме во тоа на MacBook. И покрај сè, Телеграм продолжува да биде најдобрата апликација за пораки што може да се користи на Mac, но како што секогаш велиме, секој може слободно да ја користи апликацијата што најмногу ја сака.

Телеграма (врска со AppStore)
Телеграмаслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.