Темна Атина, на продажба за ограничено време

Темна атина

„Темна Атина“ е за ограничено време на продажба во продавницата за апликации Mac, и сега само за 4,99 € Може да биде твое. Во играта ќе влезете во чевлите на Ридик, најнемилосрдниот криминалец во универзумот. Во оваа најнова авантура, Ридик е заробен од „The Dark Athena“, платен брод пеколно свиткан да го елиминира еднаш и засекогаш. Користејќи ги своите мелнички вештини, вештини за оружје и смртоносен скришум, Ридик мора да ги победи манијакалниот капетан Ревас и неговиот екипаж. Кога Ридик оди во темница, никој не е безбеден.

Темна Атина мак

Новиот напад врз кампањата „Темна Атина“ се одвива веднаш по настаните од Касапски залив', сега Ридик мора да ги искористи своите усогласени вештини за да избегне заробување од силите наКапетанот Ревас, и еднаш и засекогаш стави крај на неговите злобни планови.

 • Брутални егзекуции и графики и егзекуции: Десетици одлични начини за моментално извршување на брутални недоверливи непријатели.
 • Напредна механика за меле: Развиен е борбен систем за борба против војници кој комбинира традиционални напади со мечки со блокови, парии и контранапади.
 • Интуитивен Стелт систем: Интуитивен стелт систем единствен за жанрот FPS, додавајќи нова димензија на стратегијата на традиционалното дејствување.

Реквизит Манимос:

 • Интел процесор, 2.16 GHz или повисок.
 • 1 GB RAM.
 • GeForce 8600, Radeon 2400HD или подобро.
 • 256 МБ ВРАМ.
 • 12 GB слободен простор на тврдиот диск.

Детали:

 • Категорија: Игри.
 • Ажурирано: 11 г.
 • Верзија: 1.1.0.
 • Големина: 7.45 GB
 • Јазик: Англиски.
 • Развивач: Виртуелно програмирање ООД
 • компатибилност: OS X 10.8 или понов.

Набавка „Темна Атина“ во продавницата за апликации Mac, директно од следниот линк.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.