Darkroom е ажуриран со нови функции и поддршка за macOS Monterey

Темна соба

Една од првите апликации што е ажурирана за да биде целосно компатибилна со новата верзија на macOS е Darkroom, уредувач на фотографии и видеа што достигнува верзија 5.7 и е достапен и за iOS 15, бидејќи поддршка за кратенки еден од главните новитети.

Други новитети кои доаѓаат од раката на верзијата 5.7 на Darkroom е Clarity, функционалност која поради техничките ограничувања на претходните верзии на macOS, беше достапен само во верзијата за iOS.

Заедно со функцијата Clarity, момците од Darkroom имплементираа една од најбараните функции од корисниците. Станува збор за RAW Smart Album, нов албум кој се наоѓа во страничната лента на библиотеката која соберете ги сите слики во RAW формат.

Возбудени сме што ќе имплементираме целосна поддршка за кратенки на macOS. Ова е особено возбудливо за нас поради сите начини на кои кратенки се вградени во Монтереј.

Сега можете да ги уредувате вашите фотографии директно од Пронаоѓачот, од лентата со мени или од контекстуалните менија. Изложена е целосната моќ на уредот за уредување на Darkroom, вклучувајќи клипинг, филтри, рамки и многу повеќе.

Ова работи за фотографии насекаде во вашиот датотечен систем, не само за оние во вашата библиотека со фотографии iCloud!

Оваа нова верзија вклучува a нов лизгач за да зумирате и одзумирате слики, во обид на развивачот постојано да ги усовршува и подобрува сите важни детали. Зумирањето во Darkroom сега е многу помазно и поефикасно искуство.

Темната соба е достапна за вас преземете бесплатно e бара месечна или годишна претплата.

Darkroom: Уредувач на фотографии / видео (врска со AppStore)
Darkroom: Уредувач на фотографии / видеослободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.