Instagram ја тестира поддршката на прелистувачот

Прелистувач на Инстаграм

Популарната социјална мрежа Instagram има природни апликации за мобилни уреди, но кога зборуваме за нејзината употреба во прелистувачот нуди можност за прегледување содржина, но не и поставување на истата, ова може да се смени наскоро ако се потврди истекувањето на Алесандро Палузи.

И тоа е дека овој развивач ја откри во кодот на Инстаграм можноста влечете и испуштајте фотографии и видеа природно на вашиот компјутер користејќи го прелистувачот во рамките на сметката на Инстаграм. Ова несомнено би било револуција за корисниците на оваа социјална мрежа.

Ова е твитот што го објави Палузи, во социјалната мрежа Твитер и тоа го обиколува светот во моментов:

Не е нешто што може да пристигне веднаш, но се чини дека се работи така што ќе заврши да се спроведува како одминуваат деновите. Додавањето приказни од прелистувачот наскоро може да биде нешто можно на Инстаграм.

Исто така, нема никакви вести за мајчината апликација за iPad на популарната социјална мрежа, па ако оваа вест е точна, би можеле да се соочиме со важна промена за корисниците на таблетот Apple и тоа е дека тие можат да го користат iPad или поточно прелистувачот на самиот да ги додадете вашите приказни на Инстаграм. Логично, корисниците на Mac или кој било компјутер исто така може да го користат прелистувачот за пристап до нивната сметка. станувајќи уште една алатка за додавање содржина ... Finallyе видиме што конечно ќе се случи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.