Тетрис Бит доаѓа во Apple Arcade

Тетрис победи

Оваа игра, позната на милиони луѓе ширум светот и која стана популарна пред неколку години, е тука за да остане на стриминг гејмерската платформа на Apple. Во овој случај, повеќето ветерани играчи ќе забележат некои промени во играта. Но, за оние кои сакаат да живеат игра искуство повеќе слично на првата верзија на играта Е можат да уживаат во режимот на Маратон, режим во кој спомените за Тетрис ќе бидат помоќни.

Тетрис Бит, е типична игра во која треба да ги собереме парчињата така што ќе ги натераме да ротираат, да ги оставиме да паднат во ритамот на музиката, обидувајќи се да не се натрупаат лошо, градење на најголемиот синџир на комбинации и додавање на максимални можни точки. 

Различни начини на игра во овој тетрис бит

Најдоброто од оваа игра тоа сега можете да уживате во Apple Arcade е да додадете неколку режими достапни за секој корисник да избере свој. Го најдовме „Режим на испуштање“ што ни нуди поактуелно тетриско искуство со пресврти и спуштање на парчињата во ритамот на музиката "Допрете режим" што ни овозможува да избереме постратегиско парче Дух и конечно "Маратонски режим" кој е оној што е наведено погоре и што н takes носи директно до најкласичниот начин на игра со можност исто така да ја избереме музиката што ја сакаме од почетната листа од 18 песни што додаваат ритами на Танц, Хип Хоп и Поп.

Единствениот услов е да имате MacOS 11.0 или понов оперативен систем инсталиран на вашиот Mac и секако да имате активна претплата на Apple Arcade, услуга за стриминг игри што како што сите знаеме не се очекува од корисниците на Apple и која можете да ја пробате бесплатно некое време ако не сте ја користеле претходно. Во секој случај, опцијата за играње на митскиот тетрис е веќе достапна и на Mac, iPhone или iPad благодарение на Apple Arcade.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)