Пред црниот петок: ако не можете да чекате, проверете ги овие поволни цени за Apple и додатоците

црно петочно јаболко

El Црн петок 2022 Следната недела е, но многу платформи, како Amazon, веќе се загреваат со лансирање на некои технолошки поволни цени што не можете да ги пропуштите. Еве листа на некои од најдобрите. Сигурно еден од нив одговара на она што долго време го посакувавте, а не сте го купиле затоа што е скапо или за божиќен подарок што го имате на ум. Не пропуштајте ја шансата! Вакви нема да има многу...

MacBook Air M1 (-18% попуст)

Започнуваме со една од најдобрите зделки што ќе ги најдете овој пред-црн петок. Тоа е пренослив компјутер 2020 MacBook Air. Овој ултрабук е опремен со чип M1, 13-инчен ретина дисплеј, 8 GB RAM, 256 GB SSD хард диск, тастатура со позадинско осветлување, FaceTime HD камера, Touch ID сензор и сето тоа со фантастична автономија за поминување часови и часови без има потреба од полнач.

iPhone 14

Исто така, ќе најдете попуст од 3% на верзијата за складирање од 128 GB на iPhone 14. Терминал кој доаѓа многу добро опремен, со најнова технологија, како што е неговиот чип A15 Bionic, неговиот 6.1-инчен Super Retina XDR екран, неговото поврзување 5G или неговиот напреден систем за предна и задна камера. И сето тоа со фантастична автономија со која можете да репродуцирате до 20 часа непрекинато видео без полнење.

Apple Watch Series 6 (-30% попуст)

Продолжуваме кон следната одлична понуда, како оваа со попуст од 30%. Apple Watch серија 6. Начин да имате едно од ремек-делата на инженерството од компанијата Купертино на вашиот зглоб за многу помалку. Паметен часовник со GPS, LTE конекција, сензор за мерење на кислородот во крвта, контрола на отчукувањата на срцето и управување со физичка активност итн. Покрај тоа, треба да се напомене дека новиот чип SiP S6 на Apple го прави да оди до 20% повеќе течност од претходната верзија.

Apple Watch SE 1-ва генерација

El Apple Watch SE 1st Gen има и попуст овој пред-црн петок. Станува збор за попуст од 10% на паметниот часовник со интегриран GPS, висококвалитетен OLED Retina дисплеј, контрола на активноста со апликацијата iPhone Fitness, водоотпорен дизајн (можете да пливате со него) и сензори за следење на вашата состојба. Фитнес , квалитет на спиење и здравје.

3-во-1 безжичен полнач (-20% попуст)

Ако тоа што го барате е добро безжичен полначЕве еден за 20% помалку. Станува збор за верзија 3 во 1, односно со која можете истовремено да наполните три уреди компатибилни со безжично полнење, како што се Appel Watch, iPhone и AirPods.

Футрола за Apple Watch SE и Series 6 (-15% попуст)

За да ги заштитите вашите паметни часовници Apple Watch SE и серии 4, 5 и 6 со бирачи од 44 мм, го имате и ова попуст капак. Овој додаток е произведен во специјална гума наречена ShockSpread за да се спротивстави на удари и падови од висина до 1.2 метри без да предизвика штета. Дополнително, има сертификати за цврстина од воен степен како што е MIL-STD 810G.

iPhone 13 Pro MAX 1TB

Како алтернатива на iPhone 14, го имате и ова iPhone 13 Pro Max 1TB. Тоа е претходната генерација, но е верзијата Max, најмоќната и најголемата од сите. Сега го имате поевтино затоа што не е најнова верзија, а на тоа треба да го додадете и попустот од 8%, за да можете да го добиете за помалку од кога беше лансиран овој уред. Дефинитивно одличен паметен телефон со 6.7-инчен Super Retina XDR дисплеј со ProMotion, напредна камера од 12 MP со телефото, широк агол, ултра широк агол и скенер LiDAR, предна камера TrueDepth од 12 MP, чип A15 Bionic со високи перформанси, 28 часа автономија (во репродукција на видео) и со поотпорна завршница на керамички штит.

Ремен Alpine Loop (не оригинал) (-20% попуст)

Исто така е спуштено силна најлонска лента кои ќе ги најдете во различни бои и со младешки и спортски дизајн. Ова не е оригинален бенд на Apple Watch, но е прилично добар. Овој производ е компатибилен со Apple Watch Series Ultra со 49mm и е унисекс, за жени и за мажи.

Пакет од 4 сијалици Philips Hue (-40% попуст)

на Паметни светилки Philips Hue Тие се едни од најпродаваните и со најдобар квалитет. Со нив можете да му дадете поинаков шмек на вашиот паметен дом, создавајќи различни околини по потреба, бидејќи можете да ја контролирате бојата на светлината и интензитетот на светлината од апликација или користејќи гласовни команди со Google Home или Alexa. Сите се компатибилни со приклучокот A60 E27, со LED технологија за поголема заштеда и 9W моќност.

Паметен приклучок Philips Hue (-50% попуст)

Од друга страна, од серијата Philips Hue го имате и ова паметен приклучок. Начин за контролирање со апликација, благодарение на технологијата Bluetooth или ZigBee, или со гласовни команди со помош на Amazon Alexa, Google Home или Apple Home Kit, уредите поврзани со овој приклучок. И сето тоа поефтино, бидејќи кога ќе купите втора единица ќе добиете 50% попуст.

Echo Show 5 2nd Gen (-59% попуст)

Ако ви се допаѓа Ехо Покажи 5, паметниот звучник со екран и Alexa асистент од Amazon, сега можете да го набавите по речиси неодолива цена, бидејќи има 59% попуст. Тоа е уред со екран во боја од 5 инчи, камера од 12 MP и на кој можете да прашате или консултирате секакви работи само со користење на гласот, без разлика дали ви покажува рецепт, прашува какво ќе биде времето денес, нарачајте работи од Амазон, пушти ја омилената плејлиста или кажи ти некоја шега...

Fire TV Stick (-43% попуст)

Конечно, уште еден интересен производ на Амазон кој има попуст од 43% е Оган ТВ стап. Овој HDMI скок може да се поврзе со кој било телевизор за да има мноштво апликации од продавницата на Amazon, вклучувајќи стриминг, видео игри итн. И со практичен далечински управувач за негова контрола.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.