Тие сметаат дека ажурирањето на MacBook Air е „многу достојно“

MacBook Air 2

Вестите за новиот MacBook Air се случуваат сега повеќе од кога било кога сме нурнати во неговото пристигнување. Нов компјутер и надвор и внатре. Одлично ажурирање кое многу добро ја дефинира крајната цел на Apple: моќ и леснотија. Како што рековме вчера, овој модел на компјутер е опширно проучуван од Apple во однос на неговото ажурирање и она што треба да го има за корисниците да имаат чувство дека имаат нешто ново во своите раце. Некои среќници веќе можат да го тестираат овој нов модел на самото место и од Wall Street Journal предупредуваат дека ажурирањето е „многу достојно".

Што има ново во ова ажурирање MacBook Air, беа многу добро примени и од корисниците и од експертите кои веќе ставија рака на тоа. Имајќи предвид дека внатре го наоѓаме новиот чип кој ќе ни даде брзина, прецизност и пред се рамнотежа помеѓу сите карактеристики. Нешто многу важно, бидејќи моќта без добар процесор не вреди или тој процесор без добро ладење.

Од средниот Wall Street Journal, Никол Нгујен смета дека и двете, новите димензии на екранот, батеријата, процесорот, полнењето MagSafe, неговата подобрена осветленост, камерата од 1080p ја заменува камерата од 720p на M1, имплицираат дека промените значеа дека конечната одлука за овој нов модел, е многу добро примен од критичарите. За она што се смета за „многу достоен“ наследник на претходниот модел.

Овој нов модел, можеш да купиш без подоцна да се каеш, за платената цена или за размислување дали еволуцијата вредела.

Однапред, тоа веќе ви го кажувам да вреди. Се разбира, се додека доаѓа од два претходни модели. Или од неколку претходни модели на други Mac или ако сакате да купите Apple компјутер за прв пат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Клаудија Дијаз Адами dijo

    Моја лоша среќа, пред два месеци купив MacBookAirM1, не знаев за близината на реновирањето. 😟