Тим Кук ја промовира новата продавница во Чикаго како место за поврзување со луѓе

Вчера, 20 октомври, беше денот избран од „Епл“ за отворање на новата продавница „Епл“ во Чикаго, лоцирана покрај реката Мичиген и која пред отворањето веќе стана една од новите водечки продавници на компанијата. На инаугурацијата присуствуваа Ангела Ахрендтс и Тим Кук, кои преку својот профил на Твитер сакаа да му се заблагодарат на градот за одличниот прием што го доби при отворањето на новата продавница на Apple. Последователно, извршниот директор на Apple, Кук Тој изјави дека оваа нова продавница сака да биде место каде луѓето ќе можат да се поврзуваат со други луѓе.

Првата продавница „Епл“ во градот ги отвори вратите пред 14 години. Новата локација, заедно со дизајнот, е во сенка на иконската кула Трибун. Тим Кук, исто така, во интервјуто изјави дека некои од продавниците на „Епл“ што компанијата ги шири низ целата земја, а некои од оние што наскоро ќе ги отворат вратите, не само што продаваат производи на компанијата, иако тоа е нивна главна функција, но место каде што луѓето можат откријте нови производи, обучувајте, истражувајте ги производите за да видите кои се нивните функции ...

Новиот Чикаго Епл Продавница се наоѓа на едниот крај од трговскиот кварт Авенија Мичиген во Чикаго, има површина за клиенти од скоро 2.000 квадратни метри, е изработен од големи панели од стакло, челик и дрво. Големите стаклени панели, лоцирани кон реката, ни нудат спектакуларен поглед, како и ни овозможуваат да ја искористиме природната светлина за да осветлиме поголем дел од продавницата. Како и обично, Apple објави на својот блог за печат, неколку фотографии што ве оставаме подолу за време на инаугурацијата на оваа сега митска Apple Store.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.