Тоналитет е достапен на продавницата за апликации Mac по половина цена

тоналитет-1

Ние сме пред апликација што е ограничена временска понуда со 50% попуст над претходната вредност. ТоналитетТоа е апликација достапна на Mac App Store веќе подолго време и токму од развивач знаеме многу добро дека сум од Mac, MacPhun.

Оваа апликација е моментално во верзија 1.2.0 неколку месеци и без сомнение е една од апликациите што ни овозможува да ги ретушираме нашите фотографии за да создадеме вистински чуда во црно-бело. Во суштина, она што го олеснува е уредувањето на фотографиите да ги остави во црно-бело. 

Апликациите ја менуваат цената според понудата и побарувачката, меѓу многу други фактори, а во случајот на Тоналитет беше лансиран во 2014 година со цена од 19,99 евра и достигна максимум 24,99 евра, сега оваа апликација ниско до 9,99 евра.

тоналитет

Во моментов и за сите оние кои сè уште ја немаат инсталирано апликацијата на својот Mac, ја препорачуваме од тука постои и верзија на Tonality Pro (горна слика) што може да се купи од самата апликација, плаќајќи ја разликата и служи како приклучок за најмоќните апликации што ги имаме на Mac, како што се Photoshop или Adobe Lightroom меѓу другите. Ако сакате да ги уредите вашите фотографии за да добиете поинаков допир од оригиналот, оваа апликација што ја имаме на располагање во продавницата за апликации Mac може да биде кандидат за неа.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.