Total War Saga: TROY и MITHOS експанзионен пакет сега достапен на macOS

Total War Saga: TROY и MITHOS експанзионен пакет

Ова издание на Total War Saga: TROY е сосема ново рата од наградуваната серија фокусирана на легендарната Тројанска војна, играчите ќе стапнат во чевлите на античките херои и ќе изберат страни за борба во градот Троја.

Инспирирана од Илијада и воскресна преку наградената серија стратешка игра, играта носи комбинација од одлично управување со империјата базирана на вртење и Спектакуларни битки во реално време во срцето на Тројанската војна.

Total War Saga: TROY и MITHOS експанзионен пакет

Оваа нова експанзија која е веќе достапна од платформата за игри STEAM за корисниците на Mac има цена која варира од 37 евра до 51 од верзијата Total War Saga: TROY и MITHOS пакет за проширување.

Во оваа легендарна ера, хероите се среќаваат на Земјата. Во чин што го шокираше светот, смелиот Париз, принц од Троја, избега со прекрасната кралица на Спарта. Додека пловат, кралот Менелај ја проколнува. Се колне дека ќе ја донесе сопругата дома, без оглед на цената!
Борете се за да го спасите или освоите кралството Троја како еден од осумте иконски херои, почнувајќи од озлогласениот воин Ахил до благородниот заштитник Хектор, до бунтовниот принц Париз и одмаздничкиот крал Менелај.

За оние loversубители на сагата за играта Total War, оваа нова експанзија не може да се пропушти и од минатиот четврток, 2 септември, веќе е достапна за купување.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)