Total War: Rome Remastered сега има домашна верзија за Mac со M1

Тотална војна: Рим

Популарната игра официјално пристигнува на Mac App Store и е природно компатибилна со Mac компјутери кои го имаат процесорот од компанијата Купертино. Total War: Rome Remastered сега е достапен на официјалната продавница за Mac.

Total War: ROME REMASTERED ви овозможува повторно да ја доживеете играта што ја дефинираше оваа наградувана стратешка сага. Време е повторно да уживате во оваа вистинска класика, сега преправен во 4K и преполн со игра и визуелни подобрувања. Сето ова со домашна компатибилност на Mac со М1.

ROME REMASTERED го ажурира изгледот на класичниот Рим со оптимизација на 4K, ултра-широк екран и поддршка за UHD резолуција. Оваа нова верзија нуди подобрувања во визуелниот аспект и се цени во мноштво функции, како што се реконструирани згради и објекти, како и еколошки ефекти како облаци од прашина и магла. На обновените мапи на кампањата се прикажани и нови модели со висока резолуција, како и префинети текстури и Модели на единици за да изгледаат најдобро на бојното поле.

Играта Total War: Rome Remastered е целосно достапна на Mac App Store со почетна цена од 29,99 евра. На официјалната веб -страница на Feral Interactive Исто така, ќе најдете информации за оваа игра што беа достапни долго време на macOS, но сега може да се најдат во официјалната продавница за апликации на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)