Тотална војна: ROME REMASTERED Patch 2.0.1 Сега е достапен

Feral Interactive објави дека лепенка 2.0.1 за Total War: ROME REMASATED игра Сега е достапна и за корисниците на Mac и Linux. Популарната игра добива нова верзија во која се имплементирани интересни нови карактеристики.

Пристигнувањето на оваа обновена верзија на играта беше најавено пред неколку месеци И сега сите што чекаа или кои веќе ја направија резервацијата можат да скокнат во ова ажурирање. Ова е ажурирање со многу подобрувања и може да биде интересно за fansубителите на сагата за Тотална војна да ја имаат оваа Patch 2.0.1.

Како што е објаснето од Ферал, ова прво ажурирање се фокусира на општата стабилност на играта и подземните ефекти на дисперзија се исто така спроведени за единиците во битките во реално време. Оваа нова лепенка додава доста голема листа со големи поправки и можеме да ги прочитаме сите директно во Блог на Тотална војна. Total War: ROME REMAStered сега е достапен за преземање и сами Веб-страница на Ферал или на платформата за игри со пареа со цена од: 24.99 фунти / 29.99 долари / 29,99 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.