Третата сезона на Тед Ласо ќе започне со снимање на крајот на јануари 2022 година

Тед Ласо

Тед ласо стана по своја заслуга на најуспешниот производ од кратката кариера на Apple TV +, серија која ќе заврши со трета сезона, третата сезона која ќе започне да се снима на крајот на јануари 2022 година, поточно на 31-ви како што изјави Фил Данстер одговарајќи на прашање од Variety кога присуствуваше на настанот за презентација на Paramount за ова Божиќ.

Данстер исто така изјави дека:

Искрено, не се трудам да бидам срамежлив, но не знам ништо. Мислам дека сакаат да го одржуваат ладно. Но, и Џејсон [Судејкис] знае кој е лак на приказната.

Посипете идеи за тоа што ќе дојде овде и таму, но нема ништо навистина конкретно. Сега се во собата на писателите и ќе видиме што ќе се случи.

Минатиот месец тоа го сугерираа разни гласини тие зборуваа за четврта сезона иако првичните планови беа за три сезони, но во моментов нема официјална вест.

Што се однесува до третата сезона, тоа се очекува премиера на Apple TV + околу август 2022 година. Тед Ласо има огромен успех за Apple TV + и веќе има освоено еден тон награди, па серијата најверојатно нема да заврши со трета сезона.

Тоа го изјави пред неколку месеци Џејсон Судеикис со камион iMoney, нема да има проблем да работи на четврта сезона.

Главната причина што Suedeikis тврди дека снима повеќе сезони е времето кога тој е принуден да помине надвор од неговата куќа, за снимање на серијата, бидејќи се снима во Англија, а неговата резиденција е во САД.

Тоа го тврди актерот не сака да поминува толку многу време подалеку од своите мали деца. Ќе треба да почекаме следните неколку месеци за да видиме дали Apple може да постигне договор за продолжување на серијата барем за уште една сезона.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.