Сега е достапна третата бета верзија на macOS 10.13.1 за програмери

macOS Висока Сиера

Подоцна од вообичаеното и 24 часа по лансирањето на третата бета верзија за програмерите, момците од Купертино ја објавија третата бета верзија на macOS High Sierra, 10.13.1, што ќе биде прво поголемо ажурирање на оперативниот систем за компјутерите на Apple. Минатиот понеделник, Apple ја објави само третата бета верзија на оперативните системи што управуваат со iPhone, iPad, iPod, Apple Watch и Apple TV.

Третата бета верзија на macOS 10.13.1, има број 17B42a И, како и првите бетони на macOS High Sierra, тоа ни носи само мали подобрувања во работењето и решенија за грешките што беа пронајдени, според белешките на оваа трета бета-верзија, бета-верзија што во моментов е достапна само за програмерите.

Apple последен пат го ажурираше macOS High Sierra ажуриран претходно овој месец со дополнителна верзија дизајнирана да ги поправи критичните ранливости на алатката за дискови и клучеви. Ажурирањето исто така го реши проблемот со бришење е-пошта во пошта и забележана графичка грешка при користење на Adobe InDesign. Најновата верзија на оперативниот систем Mac на Apple се појави на пазарот во септември со голем број одлични карактеристики како што се новиот систем на датотеки на Apple (APFS), графичка поддршка за Метал 2, интеграција со H. 265, подобрено искуство со Safari и многу повеќе. Плус .

Во моментот третата јавна бета верзија за развивачите на macOS High Sierra 10.13.1 сè уште не е достапно за програмерите, но се претпоставува дека ќе биде за неколку дена, исто како и третата јавна бета верзија на iOS 11.1, tvOS 11.1 и watchOS 4.1. Една од новините што Apple ја најави во последниот главен момент, синхронизацијата на iCloud пораките сè уште не е достапна и на iOS и на macOS, но неговото доаѓање се очекува со лансирање на првото големо ажурирање на iOS 11 и macOS High Sierra, во верзии што моментално се во бета фаза.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.