Трето последователно ажурирање на Head Basketball, за Mac

Се соочуваме со пристигнување на трето ажурирање на апликацијата Head Basketball за Mac и тоа е по првото ажурирање во кое беа додадени неколку нови функции во играта, покрај неколку нови карактери и решение за проблемите на претходната една верзија, пристигнаа уште две надградби ...

Во оваа прилика Најновата достапна верзија, која е онаа што ја оставаме на крајот од овој напис, е 1.3.2 И овој пат она што е решено е голема грешка во апликацијата што не им дозволуваше на корисниците пристап до играта, апликацијата неочекувано се затвори.

Без сомнение, тоа е игра што мора да ја имате затоа што ни овозможува добро да се забавуваме на Mac и покрај тоа што е прилично едноставна игра во однос на графичкиот квалитет и сопствената играност, но ова ја прави навистина забавна и пријатна игра да се дружам.

Вистината е дека бевме изненадени што за неколку дена беа објавени толку многу ажурирања, но важно е да се има предвид дека овој детал укажува дека програмерите кои се D&D Dream Corp. се 100% активни за да го подобрат искуството на играта и на нивните сопствени корисници. Точно е дека не е вообичаено да има три ажурирања по ред, но ако беше потребно да се поправи проблем, тогаш добредојде. Во описот на самата игра тие посочуваат дека се препорачува ова ажурирање, затоа ажурирајте ги допирите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.