Погледнете го првиот трејлер од сезоната XNUMX сега достапен

Погледнете - Втора сезона

Од премиерата на првата сезона на ЈИЕ, ние практично немавме новости за производство на втора, втора сезона. чија прва приколка Apple ја објави само на својот канал Apple TV + YouTube.

Во оваа втора сезона, учеството на Дејв Bautista, познат по тоа што го играше Дракс во филмот „Чувари на галаксијата“ и дека беше поранешен шампион на WWE во тешка категорија. Оваа втора сезона ќе има премиера на крајот на август, поточно на 27-ми.

Како што можеме да ја видиме датотеката од оваа серија во IMDB, Дејв Баутиста да учествува во сите 8 епизоди кои ја сочинуваат оваа втора сезона. Заедно со Баутиста, вратете ги asonејсон Момоа, Еден Епштајн, Том Мисон, Хун Ли, Оливија Ченг, Дејвид Хјулет и Тамара Туни, како и Силвија Хоекс како кралицата Кејн и Кристијан Кармаго како Тамакти Junун, ликови што веќе ги сретнавме во првата сезона.

Рокот наведе дека Епл веќе ја обнови оваа серија за трета сезона и дека снимањето е веќе во тек во Канада. Се чини дека од Apple решија снимајте ја втората и третата сезона заедно, што може да биде знак дека третата сезона ќе биде последна.

Погледнете не беше добро прифатен од критичарите

На Ротер Томатос, првата сезона на ЈИЕ има Критички резултат 43%, додека јавноста ја крева белешката на 85%. Како што е наведено од Apple за време на презентацијата на Apple TV +, во својата видео-платформа за стриминг ќе го награди квалитетот над квантитетот, и засега се чини дека оваа серија не ги исполнила своите првични цели, барем според критичарите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.