Trine и Trine 2, на продажба за ограничено време Mac App Store

тројка

Денес ви донесуваме неколку одлични игри тројка обично се цени по 9,99 € и е да 1,99 €додека Трине 2 de 14,99 € a 2,99 €. Трине е прекрасна игра на платформери за акциона фантазија, со бајка атмосфера, следејќи го патот на тројца херои, волшебник, витез и крадец, во мисија да го спаси кралството од злото. Играта се базира на целосно интерактивна физика, различни вештини и тактики на секој карактер Тие можат да се искористат за да се измислат нови начини да се борат против армијата на немртвите и да се надминат пречките и да се врати рамнотежата во светот.

Трине 2 е акциона игра во ист стил како и нејзиниот прв дел, загатки и платформи. Играте како еден од тројцата херои кои се пробиваат низ безброј опасности во фантастичен свет од бајките. Загатки засновани на физиката на оган, вода, гравитација и магија. Што повеќе Trine 2 има онлајн соработка, двете игри се компатибилен со контролорот PS3 y тие се на шпански јазик.

Прегледајте Trine:

Прегледајте Trine 2:

Ве оставаме минимални барања што сте заинтересирани да ги прочитате пред да купите, за да не трошиш пари воопшто.

Минимални барања за трин:

 • Система operativo: Mac OS X 10.6.5 или повисок
 • Процесор: Интел Мек
 • Системска меморија: 1 GB RAM меморија
 • Графика- Видео картичка во согласност со OpenGL 2.0 со споделена 256 MB или посветена RAM меморија (ATI или NVIDIA)
 • ЗАБЕЛЕШКА: Ве молиме имајте предвид дека Trine не работи на Mac произведени во 2006-2008 година кои користат графички Intel. Играта работи на сите Mac од 2009 година. Macs со графика NVIDIA GeForce 9400M можеби нема да постигнат непречена игра.
 • Хард диск: 600 MB
 • Otros: Тастатура, глувче со овозможено средно кликнување

Трин 2 минимални барања:

 • Операционен системили: Mac OS X 10.6 Snow Leopard или повисок
 • Процесор: Интел Мек
 • меморија: 1 GB RAM меморија
 • Хард диск: 1.5 GB
 • Видео: Компатибилна видео картичка OpenGL 2.0 и Shader Model 3.0 со 128 MB споделена или посветена RAM меморија *
 • Otros: Тастатура, глувче / тастатура со овозможено средно кликнување

Детали за трината:

 • Категорија: Игри
 • Ажурирано: 13 / 05 / 2011
 • Верзија: 1.11
 • Големина: 574 MB
 • компатибилност: OS X 10.5 или понов

Детали за Trine 2:

 • Ажурирано: 13 / 03 / 2013
 • Верзија: 1.192
 • Големина: 2.64 GB
 • Развивач: Frozenbyte Ltd.
 • компатибилност: OS X 10.5 или понов

Преземете Trine:

Преземете Trine 2:


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.