Три бесплатни игри за вашиот Apple Watch

Игра на Apple Watch

Од денес и во наредните денови ќе донесеме серија бесплатни игри за корисниците на Епл Види. Во оваа прва статија ќе споделиме три игри со кои можеме да поминеме некое време за забава, тие се многу едноставни игри, но можеме да ги користиме во специфични моменти за да не се досадуваме. Логично, игрите немаат спектакуларна графичка авантура и ниту спектакуларен создаден заплет, бидејќи ние велиме дека се едноставни игри, но тие ни нудат некое време за забава каде било.

Нема многу повеќе што да се каже, ова се едноставни игри и за лежерни моменти, затоа ќе ги видиме првите три од оваа серија. Овие игри тие се бесплатни И иако е вистина дека некои од нив ни нудат интегрирани набавки, не е потребно да плаќаме нешто за играње, дека веќе треба да бидете тие што ќе изберат дали да платите за да додадете некои бои или неколку помагала, но за тоа време Играв, не платив ништо.

Првиот што ќе го споделиме се вика Носат хокеј на воздух. Во оваа едноставна игра можеме да поминеме часови и се игра со дигиталната круна, едноставна е и предизвикува зависност.

Носење воздух во хокеј - Гледајте натпревар (врска со AppStore)
Носење хокеј во воздух - часовник за игрислободен

Плоштад часовник за птици Тоа ќе биде второ во оваа серија игри. Во овој случај, ние треба да го користиме екранот, така што нашата птица скока и не допира ништо, ниту горниот дел, долниот дел или плоштадите во средината. Тоа е многу забавна и зависност игра.

Часовник за квадратни птици - блокирање на скок (врска со AppStore)
Квадратни часовници - скок во блоковислободен

Конечно, во оваа прва серија игри за Apple Watch ви оставаме една слична на претходната, но во овој случај со медуза како протагонист. Е за Допрете медуза, многу забавна игра со која ќе мора да избегнеме допирање на идовите на екранот едноставно со притискање на екранот.

Медуза Тока - часовничка игра (врска со AppStore)
Медуза Тока - игра со часовникслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.