Три нови карактери во ажурирањето на играта Head Basketball 1.4.0

as

Се соочуваме со нова верзија на играта Head Basketball и овојпат она што ни го нудат три нови карактери што се додаваат на списокот на достапни. Во претходното ажурирање беа додадени и неколку карактери и беа додадени некои поправени грешки, во овој случај имаме на располагање три нови плеери за избор и малку повеќе. Оваа игра пристигна пред скоро половина година на Mac App Store и веќе ја знаеме темата на играта, се бориме еден на еден врз основа на удари кон кошот и удари против противникот. Главата кошарка е без сомнение забавна и забавна игра да поминеме поинакво време пред нашиот Mac.

Во ова последно ажурирање, развивачите на D&D Dream Corp. не беа многу комплицирани во однос на подобрувањата и само имплементираа три нови карактери што се додаваат на постојните:

  • Савика од Тајланд
  • Вукашин од Србија
  • Укрит од Индонезија

Со овие три нови карактери играта продолжува да расте во оваа смисла и веќе има 19 карактери од кои можеме да избереме. Сигурно со текот на времето оваа бројка ќе продолжи да се зголемува, што започна со 12 карактери во моментот на нејзиното лансирање за Mac. забавувајте се удирајќи го противникот и фрлајќи топка до кошот Да постигнете што повеќе поени со овие „фини“ играчи, оваа игра може да биде интересна. Не е игра со спектакуларна графика или спектакуларна приказна, но ќе нè забавува долго време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.