Тркала на Аурелија, бесплатно на продавницата за епски игри ограничено време

Тркала на Аурелија

Уште еднаш, ве информираме повторно за наслов што можеме да го преземеме бесплатно. Овој пат, за жал, тоа не е наслов достапен во продавницата за апликации Mac, но во продавницата за апликации Epic Games, истата продавница каде што е достапен Fortnite.

Тркалата на Аурелија се базира на документирани историски настани што се случиле во 70-тите години на минатиот век и има за цел да помогне во разбивањето на стереотипите што постојат за Италија, во наслов период во историјата на Италија никогаш не видел во светот на видео игрите.

Започнете со едно огромно патување со автомобил по идиличниот западен брег на Италија за време на бурните 70-ти години. Играјте како Лела, храбра и одлучна жена и бидете сведоци на овој бурен период во италијанската историја додека откривате настани што се кријат ...

За да го преземеме овој наслов, ако ја немаме инсталирано продавницата за Epic Games на нашиот Mac, ние мора да го преземеме посетете ја веб-страницата на Епски игри y преземете продавница за апликации да се инсталира на нашиот компјутер. Следно, ние мора да отвориме сметка (не треба да регистрираме начин на плаќање).

Конечно, мора да одиме на почетната страница на Epic Games Store и да го побараме делот каде е достапен овој наслов (заедно со Just Cause 4). Можеме да го користиме и пребарувачот за полесно да ги најдеме. Оваа понуда Достапно е до 23 април во 5 часот. (По шпанско време).

Минимални барања на тркала од Аурелија

 • Верзија на оперативниот систем: Mac OS 10.6.8
 • Процесор: 2 GHz
 • RAM меморија: 2 GB
 • Графичка картичка: 512 MB
 • Складирање на хард диск: 500 MB
 • Јазик: Играта се наоѓа со текстовите на шпански (покрај другите јазици) и аудиото на италијански јазик.

Овој наслов, кој не е достапен на Mac App Store, го има редовна цена во продавницата на Епски игри од 8,19 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.