Тие работат со OS X Leopard на iPad Pro 2020 и резултатот не е толку лош колку што можете да очекувате

OS X Leopard на iPad Pro 2020

Apple лансираше пред неколку недели, нова генерација на опсегот iPad Pro, прилично без кофеин опсег на iPad Pro во однос на моќноста, бидејќи процесорот практично е истото што можевме да го најдеме во моделот 2018 година (Новиот вклучува само уште еден графички процесор). Новината на оваа нова гама се наоѓа во делот за камери.

Процесорот A12X, кој можеме да го најдеме во iPad Pro, се покажа како процесор на исто ниво со другите лаптопи перформанси, но сè додека Apple не издаде верзија на macOS што поддржува ARM процесори, невозможно е да се знае дали тие навистина се помоќни од процесорите X86.

На хаос, ова не е предмет на статијата иако е поврзано, повеќе или помалку. Јутјуб lesил Герар, инсталиран на новиот iPad Pro 2020, OS X Leopard 10.5 нема потреба од jailbreak-от на вашиот уред. Како што можеме да видиме на видеото, користејќи го емулаторот UTM, можеме да видиме дека овој застарен оперативен систем работи со најмоќниот процесор на Apple.

Како што можеме да видиме на видеото, овој емулатор дозволува користете тастатура и глувче. Исто така, OS X Leopard се поврзува на Интернет, па можете да прелистувате без проблем. Можеме дури и да ги користиме апликациите на Microsoft Office.

iOS 13 воведе голем број на функции кои практично веќе ни овозможуваат користете iPad Pro како да е MacBook, иако отсуството на некои апликации сè уште не го прави изводливо решение.

Ако сте curубопитни и слободно време, благодарение на апликацијата UTM Emulator до инсталирајте стари верзии и OS X и Windows и исто така Android, бидејќи овој софтвер создава виртуелна машина и е компатибилен со повеќе од 30 процесори како x86, ARM64, RISC-V ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.