Тука ги имате сите алтернативи на Позадината на macOS Монтереј

Помина една недела откако Епл го презентираше нова верзија на macOS Се очекува да биде на многу Macs до крајот на годината.Во моментов го имаме во бета фаза и сигурно се повеќе и повеќе луѓе ќе го преземаат малку по малку бидејќи во моментов е достапно само за програмерите. Како и да е, можеме да имаме аванс веќе во нашите компјутери, дури и само во форма на Позадини. Може да ги имате сите постојни варијанти.

Новите карактеристики на macOS Монтереј не беа премногу, но ги има. Сепак, вистина е дека можеме да кажеме дека тоа е континуиран систем. Постојат одредени функции кои ќе биде достапна само на Macs со M1 и затоа компатибилните што се ажурираат, но имаат чип Intel, нема да можат да ги добијат. О добро. Вистината е дека малку по малку ќе видиме повеќе функции. Во моментот остануваме со естетиката кои се позадините на овој macOS 12.

На оваа официјална основа, низа фанови направија варијации на бои и густина на светлина на овие тапети. На пример, ја имаме верзијата креирана од @МетБирхлер,кој го води блогот Birchtree, специфичен технолошки блог од 2010 година. Тие се позадини или тапети што изгледаат одлично на кој било екран на нашиот Mac. Веројатно ќе мора да се прилагодите малку во зависност од големината на екранот, но тие ќе изгледаат добро. Еве ги оние што можете да ги преземете:


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.