Уживајте во билијард на вашиот Mac со билијард

Иако веќе некое време, развивачите на одлични игри почнуваат повторно да се обложуваат на платформата на Apple, имаше време кога одличните игри не минуваа низ macOS. Пред неколку недели, Ф1 2017 и Вархамер беа лансирани со доста моќни барања, но без да бидат опција за платформи за виртуелна реалност, барем засега. Ако не сте од оние кои не го користат компјутерот како центар за игри, туку од време на време сакате да се забавувате некое време и исто така сакате билијардДенес зборуваме за едноставна и бесплатна апликација која ќе ни овозможи да играме неколку игри.

Билјардот, кој претходно имаше цена од 5,49 евра, стана бесплатен, но нуди среќни купувања во апликација во рамките на апликацијата за да може да уживате во поголем број маси и опции за игри. Билјард ни нуди прилично реална симулација за билјард со пет различни игри меѓу кои наоѓаме Снукер, 9 топки, 8 топки, континуирано, 3 топки. Во рамките на опциите за прилагодување, Билјардот ни овозможува да ја смениме бојата на мат, како и стилот на масата каде што сакаме да играме. Најлошото нешто во играта е вчитаната музика што не придружува во игрите, музика што за среќа можеме да ја деактивираме.

Билјардот ни нуди доста реално чувство кога имаме целосна контрола врз вртењето на топката и каде што физичките закони се применуваат при движењето на топчињата. Оваа игра ни овозможува да играме против компјутер или во режим на Интернет со различни нивоа на тежина. Билјардот е достапен на англиски јазик, зафаќа нешто повеќе од 30 MB на нашиот хард диск, потребен е macOS 10.6.6 или понова верзија и 64-битен процесор. Како што коментирав погоре можеме да го преземеме бесплатно и да уживаме во него со некои ограничувања Во спротивно, сакаме да ја искористиме набавката во апликацијата што ни нуди можност за отклучување на сите достапни табели и игри.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.