Украсете го засекот на вашиот MacBook Pro со Notchmeister

Ночмајстер

Ако не можете да се борите со својот непријател, придружете му се. Па, како можете да го отстраните контроверзното изрез на екранот на вашиот скап нов MacBook Pro M1, а потоа украсете го со забавни мотиви. И уживајте во животот, кој е четири дена.

«Ночмајстер»Дали е забавна апликација која ви овозможува да додавате различни смешни мотиви на среќниот засек на екранот на MacBook Pro. Сè уште е срање, но барем, сега можете да добиете алатка од црниот прозорец што се појавува на екранот на нови лаптопи на Apple. До лошо време, добро лице.

Јасно е дека никој не сака да има црн засек на екранот на својот уред. Ако им протестираме со години на тие од Купертино да го отстранат од ајфонот, идат, го ставаат во новиот MacBook Pro. Не сакате чорба, бидејќи земете две чаши, на мобилниот и на лаптопот.

И иако на почетокот на објавувањето на вашиот сосема нов и скап MacBook Pro нема да престанете да го гледате и да фрлате екскурзии против Apple, Куертино и цела Калифорнија, вистината е дека на крајот ќе се навикнете на тоа.

Па сега имате мала апликација која ќе ви помогне да се справите со гневот, и ќе ве натера психолошка терапија да ја надмине траумата на блажениот засек. Украсете го засекот на забавен начин со Notchmaister.

Notchmeister е мала апликација за да може декорација со смешни мотиви среќниот засек што се појавува на екраните на новиот MacBook Pro. Затоа, доколку сакате позитивно да се соочите со „засекот“ на вашиот нов лаптоп, инсталирајте ја оваа апликација и прифатете ја насмевката со радост.

Оваа апликација е достапна како бесплатно симнување (само треба да платите за тоа) во Продавница за Mac Јаболко


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)