Управувајте со вашата библиотека со слики со PhotoMill

ФотоМил

Иако е точно дека мајчината апликација Фотографии е добра, Не е за секого, особено за оние луѓе кои работат секојдневно со фотографии за споделување, уредување, преименување во нив… Интересна алтернатива за „Фотографии на Apple“ може да се најде во PhotoMill, апликација за сè.

PhotoMill е едноставна, но истовремено моќна апликација што ни овозможува да уредуваме слики во серии за претворање во други фотографии, додавање водени жигови, модифицирање на осветленоста / сатурацијата / експозицијата ..., исечи ги, отстранувај ги податоците EXIF, додавај информации за авторот, преименувај ги користејќи ги податоците EXIF ​​...

Што ни нуди ФотоМил

ФотоМил

Конвертирај слики

PhotoMill ни овозможува да ги претвораме сликите во формати HEIC, BMP, JPEG, GIF, JPEG 2000, PDF, PNG, TIFF главно во RGB, сива, CMYK и во 8/16/32 бита.

Уредник на податоци EXIF

Оваа апликација ни овозможува да ги уредиме и / или избришеме EXIF ​​податоците зачувани на фотографиите што ги правиме, како што се додавање GPS координати, елиминирање приватни информации, воспоставување датуми на снимање, додавање на информации за контакт, додавање клучни зборови за пребарување ...

Прелистувач на слики

Добриот уредник на слики мора да вклучува прелистувач што ни овозможува брзо движење помеѓу фотографиите и што исто така ни овозможува пребарување. PhotoMill е составен од 3 панели:

  • Информации за сликата (каде што се прикажани детални информации за сликата)
  • Групи (слики класифицирани по групи и подгрупи)
  • Пребарување (што ни овозможува да ги филтрираме сликите врз основа на моделите што ги воспоставуваме).

Преименување на слики

Со PhotoMill можеме да ги користиме податоците EXIF ​​на фотографиите за да ги преименуваме, што ќе ни овозможи побрзо да ги класифицираме сликите.

Промени ја големината на фотографиите

Друга интересна функција што ја наоѓаме во PhotoMill е можноста за големи димензии на фотографиите, промена на резолуцијата, додавање граници, нивно отсекување ...

Додадете водени жигови

На Интернет, еден од ретките методи со кои располагаат фотографите за да ја заштитат нивната работа е да додадат водни жигови, или преку слика или текст, функција што ќе ја најдеме и во PhotoMill.

Прилагодени филтри

Променете го контрастот, рамнотежата на белата боја, експозицијата, острината, температурата ... и многу други функции што ќе ги најдеме и во PhotoMill.

Колку чини PhotoMill

ФотоМил

За да може да се користи PhotoMill, нашиот тим мора да биде управуван од macOS 10.12.2 или понов. PhotoMill е компатибилен со поновите Macs со M1 процесори и На Mac App Store има цена од 10.99 евра.

PhotoMill: Конверторот на слика (врска со AppStore)
PhotoMill: Конверторот на слика9,99 евра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.