Управувајте со вашите PDF датотеки без компликации со управувачот со PDF

Менаџер за PDF - Датотека и документ

Форматот PDF, создаден од Adobe, стана а стандард за компјутерски науки, и во многу случаи, тотално ја заменува употребата на хартија, како за комуникација помеѓу поединци и компании, така и за јавни администрации, што нè принудува да работиме со апликации што ни овозможуваат да управуваме со овие типови на датотеки.

Апликацијата Преглед ни овозможува да работиме со датотеки во PDF формат на брз и лесен начин, сепак не ни ги нуди сите функции што можеби ќе ни бидат потребни редовно, како што се оневозможување на дозволи за печатење, бришење страници од документ ... Менаџерот PDF ни овозможува да ги извршуваме овие дејства и многу повеќе.

Менаџер за PDF - Датотека и документ

Што ни нуди менаџерот PDF

 • Комбинирајте PDF-датотеки. Оваа функција ни овозможува да споиме неколку датотеки или слики во ист документ во PDF формат.
 • Избришете ги страниците од PDF-датотеките. Менаџерот PDF ни овозможува да ги елиминираме страниците на датотеките што не ни требаат или не сакаме да ги споделуваме со други луѓе.
 • Прераспоредете ги страниците на PDF-датотека. Не само што ни овозможува бришење страници, туку ни овозможува и промена на редоследот на страниците, што ни овозможува да воспоставиме логичен редослед што страниците треба да го следат кога ќе споиме неколку документи и не сме го зеле тој мал фактор во предвид.
 • Заштитете го PDF со лозинка. Ако не сакаме трети страни да имаат пристап до датотека, со управувачот со ПДФ можеме да го заштитиме пристапот со лозинка.
 • Оневозможете печатење и копии. Друга опција што оваа апликација ни ја нуди е можноста за деактивирање на печатењето на документот и можност за правење копии од документот.
 • Компресирајте PDF-датотеки. Намалувањето на големината на датотеките создадени во PDF формат е од суштинско значење кога сакаме да ги споделиме преку е-пошта.
 • Претворете ги сликите во PDF. Исто така, ни овозможува автоматски да додаваме слики во PDF документ.

Менаџер за PDF - Датотека и документ

Менаџерот за PDF е со цена од 8,99 евра на продавницата за апликации Mac, потребен е ОС X 10.11 или понов и 64-битен процесор.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.