Управувајте со вашата болница со Мојата болница

„Градежните игри“ или игрите во кои главниот јунак започнува од нула создавајќи свој град, своја цивилизација итн., Станаа многу модерни во последно време. Всушност, и во принцип, сите тие се варијанти со иста механика, а играта што ја презентираме денес не може да биде помала.

Мојата болница е нова градежна игра кој неодамна беше издаден за Мек и е сместен во болница, добро, вистината е тоа тоа ќе бидете вие ​​кои мора да ја изградите таа болница, да ја ставите во функција и да управувате со сите нејзини ресурсиекономски, материјален, човечки, научен и повеќе за да може да работи што е можно поефикасно. 

Мојата болница, «најздравата игра на светот»

Вака е претставена оваа нова игра за Mac Мојата болница, како „најздрава игра на светот“ и, за разлика од другите игри кои се од ист стил, во овој случај нема да морате да победите никого, ниту да водите крвави битки или да убивате непријатели, напротив, добро крајната цел, како и во вистинска болница, не е никој друг, освен спасување животи И за ова, мора да ја направите вашата болница што е можно поефикасна.

Мојата болница е симулациска игра во која мора дизајнирајте, изградете, организирајте и управувајте со вашиот сопствен болнички центар (консултации, дијагностички кутии, лаборатории, центар за проучување и контрола на епидемии) додека треба да се справуваат со повеќе од осумдесет болести. За да го направите ова, ќе соберете лековити растенија и ќе создадете лекови што можат да ги излечат пациентите од вашата болница. И, како што се покачувате нагоре, ќе отклучите нови болести и лекови.

Мојата болница е игра за бесплатно преземање сепак, тоа исто така вклучува одредени карактеристики и објекти преку кои можете да пристапите интегриран шопинг.

Мојата болница (врска со AppStore)
Мојата болницаслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.