Уреднички тим

Соја де Мак е медиум на Интернет групата АБ, која од 2008 година споделува со сите свои читатели новини, упатства, трикови и сите тековни информации за технологијата воопшто и особено за Мек.

На Соја де Мек ни е јасно дека најважно е да споделиме што е можно повеќе информации за тоа што е навистина страствено за сите оние што не посетуваат и кои имаат потреба или бараат детални информации за производи или софтвер поврзани со „Епл“ и „Мек“. Корисничката заедница продолжува да расте од ден на ден и денес можеме да кажеме дека сме меѓу највлијателните медиуми на Mac и Apple воопшто.

El уреднички тим на Соја де Мак Таа е составена од следниве автори:

Ако сакате и вие да бидете дел од тимот за пишување на Соја де Мек, пополнете го овој формулар.

Координатор

  Издавачи

  • Мануел Алонсо

   Обожавател на технологијата воопшто и на универзумот на Apple особено. Мислам дека MacBook Pro се најдобрите уреди што го носат јаболкото. Леснотијата на користење на macOS ви дава можност да пробувате нови работи без да полудите. Денеска можете да ме читате и на iPhone.

  • Тони Кортес

   Откачен од универзумот создаден од sобс и Воз, уште од кога мојот Apple Watch ми го спаси животот. Уживам да го користам мојот iMac секој ден, без разлика дали е за работа или за задоволство. macOS ви го олеснува тоа.

  • Луис Падилја

   Диплома по медицина и педијатар по вокација. Страствен за технологијата, особено производите на „Епл“, имам задоволство да бидам уредник на „iPhone News“ и „Јас сум од Mac“. Се закачи за серијата во оригинална верзија. Подкастер со Актуелнидад iPhone и miPodcast.

  • Амин Арафа

   Јас сум страстен за универзумот на Apple, бидејќи можев да го имам iMac на Стив Џобс во 2012 година. уреди Manzana. Поради оваа причина, јас сум ветеран корисник на Интернет и ненаситна самоук личност која напредува на се што е ново во екосистемот на Apple.

  • Карлос Едуардо Ривера-Урбина


  Поранешни уредници

  • Jordорди Гименез

   Координатор во Соја де Мек од 2013 година и уживање во производите на Apple со сите свои јаки и слаби страни. Од 2012 година кога влезе првиот iMac во мојот живот, никогаш порано не сум уживал толку многу во компјутерите. Кога бев помлад, користев Amstrad, па дури и Comodore Amiga за играње и нескопосништво, така што искуството со компјутери и електроника е нешто што ми е во крвта. Искуството стекнато со овие компјутери во текот на овие години значи дека денес можам да ја споделам мојата мудрост со останатите корисници, а исто така ме држи во постојано учење. Twitterе ме најдеш на Твитер како @jordi_sdmac

  • Игнасио Сала

   Дури во средината на 2000-тите, започнав да стапнувам во екосистемот Мек со бел MacBook што сè уште го имам. Јас во моментов користам Mac Mini од 2018 година. Имам повеќе од десет години искуство со овој оперативен систем и сакам да го споделувам знаењето што го стекнав благодарение на моите студии и на самоук начин.

  • Педро Родас

   Technologyубител на технологијата, особено производите на Apple. Студирав со макбук, а моментално Мек е оперативен систем што ме придружува секојдневно, како во обуката, така и во слободното време.

  • Хавиер Порчар

   Луд по технологијата, спортот и фотографијата. Како и многумина, Епл ги смени нашите животи. И јас го носам мојот Mac насекаде. Сакам да сум во тек со сè и се надевам дека тоа ќе ви помогне да уживате во овој оперативен систем исто како и јас.

  • Мигел Анхел Јункос

   Техничар за микрокомпјутер уште од моите почетоци, страстен сум за технологијата воопшто и за Apple и нејзините производи особено, од кои ме фасцинира Mac. Уживам и во работата и во многу слободни моменти со мојот лаптоп.

  • Карлос Санчез

   Едноставно, сум страстен за производите на „Епл“, како и милиони други луѓе. Mac е дел од мојот секојдневен живот и се обидувам да го донесам на вашиот.

  • Исус Арјона Монталво

   Инвеститорот во iOS и ИТ системи, моментално фокусиран на учење и документирање на секој ден за оперативниот систем Apple. Истражувам сè што е поврзано со Мек и го споделувам во новости што ќе ве ажурираат.

  • Хавиер Лабрадор

   Електронски инженер страствен за светот на Apple и конкретно за Mac, од оние кои се обложуваат на иновации и технологија како начин за подобрување на нашето опкружување. Зависник од тоа дека никогаш не се откажувам и учам секој момент. Па се надевам дека сè што пишувам е корисно за вас.

  • Хозе Алфоцеа

   Секогаш желен да учам, сакам сè што е поврзано со новите технологии и нивната поврзаност со образовниот сектор и образованието. Јас сум страстен за Мек, од кој секогаш учам, и секогаш комуницирам за да можат другите луѓе да уживаат во овој одличен оперативен систем.

  • Франциско Фернандез

   Страст за технологијата воопшто, а особено за се што е поврзано со светот на Mac.Во слободното време се посветувам на администрирање на некои проекти и веб сервиси како iPad Experto секогаш со мојот Mac, од кои секојдневно учам. Ако сакате да ги знаете деталите и доблестите на овој оперативен систем, можете да ги консултирате моите написи.

  • Рубен галардо

   Пишувањето и технологијата се две од моите страсти. И од 2005 година имам среќа да ги комбинирам соработувајќи во специјализирани медиуми во секторот, користејќи секако Macbook. Најдоброто од сите? Продолжувам да уживам како првиот ден кога зборувам за која било програма што тие ја издаваат за овој оперативен систем.

  • Карим Хмејдан

   Здраво! Јас сè уште се сеќавам кога го добив мојот прв Mac, стар MacBook Pro, кој и покрај тоа што беше постар од мојот компјутер во тоа време, го даде илјада пати. Од тој ден немаше враќање назад ... Точно е дека продолжувам со компјутери од работни причини, но сакам да го користам мојот Mac за да „исклучам“ и да работам на моите лични проекти.

  • Енди Акоста

   Ја сакам науката и технологијата вклучени во создавање корисни производи. Единственото нешто подобро отколку да се види како работи добрата опрема е да се види како таа е замислена и создадена. Знајте дека секое рекламирање што го правите на Apple е потполно бесплатно.